Gdańsk, ul. Siennicka 25B/B
+48 791 795 747, +48 508 445 665
autolabsto2020@gmail.com, autolabprogdansk@gmail.com

Co każdy kierowca powinien wiedzieć ?

Zapraszamy klientów ze wszystkimi markami samochodów

Co każdy kierowca powinien wiedzieć

HAMULCE – Bezpieczeństwo ponad wszystko…

Układ hamulcowy wymaga okresowej kontroli. Przynajmniej raz w roku należy skontrolować stan okładzin ciernych i przeprowadzić konserwację zacisków hamulcowych.
W starszych samochodach szczególną uwagę należy zwrócić na stan przewodów hamulcowych.
Ponadto raz na dwa lata należy wymieniać płyn hamulcowy.


ZAWIESZENIE – Bezpieczeństwo ponad wszystko…

Zawieszenie i układ kierowniczy to zespół wielu elementów (amortyzatory, sprężyny, sworznie, gałki i drążki  kierownicze, stabilizatory, wahacze …), które ze sobą współpracują. Okresowa kontrola i wczesne wykrywanie usterek zapobiega wybijaniu „zdrowych” części przez juz zużyte, co w rezultacie  wpływa na bezpieczną i dłuższą  eksploatację samochodu.


OLEJ/SILNIK – Koszty, koszty, koszty….

Wymiana oleju to niezbędna czynność, która gwarantuje zachowanie parametrów fabrycznych i długotrwałą pracę silnika. Większość producentów samochodów zaleca raz w roku dokonać czynności serwisowych związanych z wymianą oleju i filtrów. Wybierając olej do swojego samochodu należy kierować się przede wszystkim zużyciem silnika (przebiegiem), a także stopniem zaawansowania technologicznego.

Warsztat samochodowy AutoLab w Gdańsku oferuje pełen zakres usług w zakresie serwisu i naprawy samochodów. Zostając naszym stałym klientem masz pewność, że Twoje auto jest pod fachową i solidną opieką, a Ty będziesz mógł dłużej cieszyć sie jego dobrym stanem, bez obawy niespodziewanej awarii w najmniej oczekiwanym momencie.